Gå direkt till sidans innehåll

Kontakt

Hittar du inte den du söker i listan nedan så kontaktar du enklast receptionen.

Reception

Heidis Jonsdottir Lord
heidis.lord@jarfalla.se
08-580 283 73
Mälarvägen 2
177 41 Järfälla

Ledning och administration

Linda Svanberg

Mariella Augustsson
jarfallagymnasium@jarfalla.se
Rektor
08-580 283 59
070-002 72 81

Linda Svanberg

Stefan Backe
stefan.backe@jarfalla.se
Biträdande rektor BA, EE, VF, IMV BA, IMY BA
08-580 288 14
070-002 33 63

Linda Svanberg

Cecilia Rustum
cecilia.rustum@jarfalla.se
Biträdande rektor EK,NA,NASAM, SA, IMV SA, TE
Gymnasiesärskola
08-580 282 45
070-002 71 65

Linda Svanberg

Maria Hävner
maria.havner@jarfalla.se
Biträdande rektor ES,IMA, SI
08-580 229 97
070-002 33 11

Linda Svanberg

Roland Svensson
roland.svensson@jarfalla.se
Biträdande rektor
08-580 282 87
070-002 72 34

Elisa Mirani
elisa.mirani@jarfalla.se
Utbildningskoordinator
08-580 283 08

Madeleine Strömvall
madeleine.stromvall@jarfalla.se
Intendent schemaläggning
08-580 284 12

Johan Granberg
johan.granberg@jarfalla.se
Administrativ handläggare
Support kring Vklass
08-580 284 84

Nahom Gebremeskel
nahom.gebremeskel@jarfalla.se
Ekonom
08-580 283 07

Mike Ström
mike.strom@jarfalla.se
IT-ansvarig
08- 580 297 27

Elevhälsan

STUDIE- OCH YRKESVÄGLEDARE

Polichronis Simeonidis
polichronis.simeonidis@jarfalla.se
Studie- och yrkesvägledare
BA,EE, EK, ES , NA, NASAM,SABET, SASAM,
IMV BA,TE ,IMYBA och VF
08- 580 290 04
070-002 35 67

Josefin Uhmeier, föräldraledig
josefin.uhmeier@jarfalla.se
Studie- och yrkesvägledare
IA,IMVSA, SI och Gymnasiesärskolan
För frågor kring programmen ovan- vänligen kontakta jarfallagymnasium@jarfalla.se
08-580 299 16
070-002 37 12

SKOLSKÖTERSKA

Marie Juhlén
marie.juhlen@jarfalla.se
Skolsköterska
BA, EE, EK, ES, IMVA BA, IMV SA, IMY BA, VF
08- 580 290 23länk till annan webbplats
070-002 38 23länk till annan webbplats

Nahid Karimi
nahid.karimi.semiromi.k@jarfalla.se
Skolsköterska
NA, NASAM, TE,
IM-programmen, Gymnasiesärskolan
070-002 31 88länk till annan webbplats

KURATOR

Eva Taaler
eva.taaler@jarfalla.se
Kurator
EK, ES, IMVA SA, NA, NASAM, TE
070-002 72 39

Josephine Zuber
josephine.zuber@jarfalla.se
Kurator
IM-programmen, SI
08-580 245 95
070-002 38 63

Monica Ekdahl Gustafsson
monica.ekdahl.gustafsson@jarfalla.se
Kurator
BA, EE, VF, IMV BA, IMY BA
070-002 79 21

SKOLPSYKOLOG

Barbara Gamper
Barbara.Gamper.k@jarfalla.se
Skolpsykolog

SPECIALPEDAGog

Diana Larsson
diana.larsson@jarfalla.se
Specialpedagog, speciallärare, Gymnasiesärskola

Jennifer Sandh
jennifer.sandh@jarfalla.se
Specialpedagog, speciallärare, IMA

Leena Pieper
leena.pieper@jarfalla.se
Specialpedagog
BA, EE, VF, YI, NA, NASAM, TE
070-002 79 20

Therese Engstrand
therese.engstrand@jarfalla.se
Specialpedagog
EK, ES, IA, IM, SA, och SI
070-002 35 97

ELEVSTÖD

Pernilla Wagenius Pilz
pernilla.wagenius.pilz@jarfalla.se
Elevsamordnare, närvarocoach
08-580 282 83

Samuel Westman
samuel.westman@jarfalla.se
Närvarocoach med fokus på relationsbygge
070-002 78 82

Serviceenheten

Sirpa Köngäs
sirpa.kongas@jarfalla.se
Intendent för serviceenheten, kökschef
08-580 283 91
070-002 71 20

Johnny Gustavsson
vaktis.jakgym@jarfalla.se
Vaktmästare
070-002 79 01

Ahmed Al-Mousawi
ahmed.al-mousawi@jarfalla.se
Vaktmästare
070-002 79 41

Jonny Karlsson
jonny.karlsson@jarfalla.se
Vaktmästare
070-002 79 06

Kjell Nilsson
vaktis.jakgym@jarfalla.se
Vaktmästare
070-002 79 00

Tara Ahmed
tara.ahmed@jarfalla.se
cafeterian
070-002 73 05

Avin Sofee
avin.sofee@jarfalla.se
kock/cafeterian
070-002 79 88



bibliotek

Sarah Utas
sarah.utas@jarfalla.se
Bibliotekarie
08- 580 283 14

Jessica Autiero
jessica.autiero@jarfalla.se
Biblioteksassistent


Lärare

Abdel-Massih(Abbe) Saroukhan
abdel-massih.saroukhan@jarfalla.se
Lärare fysik, matematik
Förstelärare

Agneta Frick
agneta.frick@jarfalla.se
Lärare biologi, matematik, naturkunskap, kemi
Förstelärare, programlagsledare SI

Anders Pargell
anders.pargell@jarfalla.se
Yrkeslärare vvs

Anders Rosén
anders.rosen@jarfalla.se
Lärare matematik, yrkeslärare vvs
070-002 79 59

Annamaria (Mia) Forsberg
annamaria.forsberg@jarfalla.se
Lärare bild, form, grafisk kommunikation

Annica Tolfström
annica.tolfstrom@jarfalla.se
Elevassistent
070- 002 37 04

Annie Jönsson
annie.jonsson@jarfalla.se
Lärare historia, svenska
studemus
073-986 21 63

Anton Krüll
anton.krull@jarfalla.se
Lärare bild, foto, grafisk formgivning

Carina Blomqvist
carina.blomqvist@jarfalla.se
Lärare religion, svenska

Cecilia(Cicci) Olby
cecilia.olby@jarfalla.se
070- 002 79 51
Lärare idrott, svenska som andra språk

Conrad Johansson
conrad.johansson@jarfalla.se
Lärare engelska, franska

Curt Sandgren
curt.sandgren@jarfalla.se
Yrkeslärare bygg
Programlagsledare BA
070-002 79 22

Dag Palm
dag.palm@jarfalla.se
Lärare estetisk kommunikation, musik

Dan Monssen Nordström
dan.monssen.nordstrom@jarfalla.se
Lärare engelska, svenska

Daniel Jidenius
daniel.jidenius@jarfalla.se
Yrkeslärare el

David Wadelius
david.wadelius@jarfalla.se
Lärare matematik

Elisabeth Feuk
elisabeth.feuk@jarfalla.se
Elevassistent gymnasiesärskolan

Elisabeth Styrlander
elisabeth.styrlander@jarfalla.se
Lärare franska, spanska, svenska som andraspråk

Erik Söderlind
erik.soderlind@jarfalla.se
Lärare engelska, historia, sociologi
International coordinator

George Gorgis
george.gorgis@jarfalla.se
Lärare historia, religion, svenska som andraspråk

Gun Harrysson
gun.harrysson@jarfalla.se
Lärare fysik, matematik
Förstelärare

Gunnar Hallberg
gunnar.hallberg@jarfalla.se
Lärare engelska, svenska
Förstelärare

Gunnar Sjödin
gunnar.sjodin@jarfalla.se
Lärare samhällskunskap

Göran Bridén
goran.briden@jarfalla.se
Lärare matematik, naturkunskap

Göran Nylander
goran.nylander@jarfalla.se
Lärare svenska, tyska

Hans-Peter Happy Törnblom
hans-peter.tornblom@jarfalla.se
Dramapedagog, gymnasiesärskola

Helena Bicho
helena.bicho@jarfalla.se
Lärare fysik, matematik

Heléne Niitsoo
helene.niitsoo@jarfalla.se
Lärare svenska som andraspråk

Håkan Almerfors
hakan.almerfors@jarfalla.se
Lärare engelska, sociologi

Inger Albåge
inger.albage@jarfalla.se
Lärare biologi, kemi

Inger Larsson, tjänstledig
inger.larsson2@jarfalla.se
Lärare matematik, naturkunskap

Ingvar Hybbinette
ingvar.hybbinette@jarfalla.se
Lärare naturkunskap, samhällskunskap
070-002 56 87

Jan Ove Förare
jan-ove.forare@jarfalla.se
Yrkeslärare vvs
Programlagsledare VF
070-002 79 58

Jaana Grönman
jaana.gronman@jarfalla.se
Elevassistent

Jessica Autiero
jessica.autiero@jarfalla.se
Lärare engelska

Jessica Clayton
jessica.clayton@jarfalla.se
Lärare bild, design, historia, religion, teknik

Josefine Carlsson
josefine.carlsson@jarfalla.se 
Lärare engelska, spanska

Jonas Bergström
jonas.bergstrom@jarfalla.se
Yrkeslärare el

Jwan Abdulkarim
jwan.abdulkarim@jarfalla.se
Lärare svenska som andraspråk

Karin Sundvall
karin.sundvall@jarfalla.se
Lärare biologi, matematik, naturkunskap, kemi
08-580 283 19

Kerstin Ellenfors
kerstin.ellenfors@jarfalla.se
Lärare psykologi, samhällskunskap
Förstelärare

Kristina Wellner
kristina.wellner@jarfalla.se
Lärare svenska som andrasråk

Kristina(Stina) Bauer
stina.bauer@jarfalla.se
Yrkeslärare bygg

Lena Landberg Lillqvist
Lena.landberg.lillqvist@jarfalla.se
Lärare ekonomi, entrepenörskap/UF
Förstelärare, programlagsledare EK
070-002 40 34

Linda Svanberg
linda.svanberg@jarfalla.se
Lärare bild, foto, hemsideansvarig, förstelärare

Magnus Olsson
magnus.olsson@jarfalla.se
Lärare historia

Magnus Sjölander
magnus.sjolander@jarfalla.se
Lärare matematik, samhällskunskap, företagsekonomi
Förstelärare

Maria Ahlström
maria.ahlstrom@jarfalla.se
Lärare engelska, svenska som andra språk

Maria Engdell
maria.engdell@jarfalla.se
Lärare engelska, svenska

Maria Grym Van de Meulebrouck
maria.grym@jarfalla.se
Lärare svenska,svenska som andraspråk, kommunikation
Förstelärare

Maria Lindqvist
maria.lindqvist@jarfalla.se
Lärare historia, svenska

Maria Sandberg
maria.sandberg@jarfalla.se
Lärare kemi, teknik

Maria Åhs
maria.ahs@jarfalla.se
Lärare psykologi, samhällskunskap
Förstelärare, programlagsledare SA

Marie Dahlström
marie.dahlstrom@jarfalla.se
Lärare biologi, kemi, naturkunskap

Mariana Sundqvist
mariana.sundqvist@jarfalla.se
Lärare biologi, kemi, matematik
Programlagsledare IMA

Marie Strand
marie.strand@jarfalla.se
Lärare svenska som andraspråk, engelska

Martin Zitek
martin.zitek@jarfalla.se
070-002 72 70
Lärare idrott, psykologi
Mentorskap för idrottsatsning

Maryam Tunc
maryam.tunc@jarfalla.se
Lärare historia, svenska

Mathias Andersson
mathias.andersson@jarfalla.se
Yrkeslärare el
Programlagsledare EE
070-002 78 71

Michael Hjorth
michael.hjorth@jarfalla.se
Elevassistent

Michael Pastor
michael.pastor@jarfalla.se
Elevassistent gymnasiesärskolan

Mikael Bergfeldt
mikael.bergfeldt@jarfalla.se
Yrkeslärare el/data
070-002 79 12

Mikael Byström
mikael.bystrom@jarfalla.se
Lärare samhällskunskap, geografi

Mikael Rosengren
mikael.rosengren@jarfalla.se
Yrkeslärare el/data
Förstelärare
070-002 72 91

Nadiah Yonansson
nadiah.yonansson@jarfalla.se
Elevassistent

Natalie Widholm
natalie.widholm@jarfalla.se
Lärare religion, samhällskunskap, svenska

Niklas Johansson
niklas.johansson@jarfalla.se
Yrkeslärare el

Niklas Karlsson
niklas.karlsson@jarfalla.se
Yrkeslärare bygg

Peter Biro
peter.biro@jarfalla.se
Yrkeslärare bygg

Peter Lundberg
peter.lundberg@jarfalla.se
Lärare ekonomi

Peter Wennergren
peter.wennergren@jarfalla.se
Elevassistent IMA

Rasmus Zetterström
rasmus.zetterstrom@jarfalla.se
Lärare slöjd

Rebecka Werlinder
rebecka.werlinder@jarfalla.se
Lärare slöjd

Renate Huber
renate.huber@jarfalla.se
Lärare bilogi, naturkunskap
Programlagsledare NA

Rickard Edfeldt
rickard.edfeldt@jarfalla.se
Lärare historia, religion
Programlagsledare NASAM

Ritva Kuure
ritva.kuure@jarfalla.se
Lärare svenska som andra språk, engelska

Robert Karlsson
robert.karlsson@jarfalla.se
Yrkeslärare bygg
070- 002 79 24

Roland Krywult
roland.krywult@jarfalla.se
Elevassistent gymnasiesärskolan

Rut Lindeberg, tjänstledig
rut.lindeberg@jarfalla.se
Lärare bild, design, teknik

Stanley Wissmar
stanley.wissmar@jarfalla.se
Lärare CAD, programmering, teknik
Programlagsledare TE

Samuel Westman
samuel.westman@jarfalla.se
Lärare engelska, svenska, närvarocoach, trygghetsgruppen
070-002 78 82

Sharareh Haghnabi
Sharareh.haghnabi@jarfalla.se
Lärare fysik, matematik

Stefan Bäckström
stefan.backstrom@jarfalla.se
Lärare engelska, företagsekonomi, samhällskunskap

Thim Nordén
thim.norden@jarfalla.se
070-002 71 49
Lärare idrott

Thomas Hjelmberg
thomas.hjelmberg@jarfalla.se
Yrkeslärare el/data
070-002 79 29

Thomas Wrisemo
thomas.wrisemo@jarfalla.se
Lärare psykologi, svenska

Tomas Lidsell
tomas.lidsell@jarfalla.se
Elevassistent

Tommy Cramér
tommy.cramer@jarfalla.se
Yrkeslärare bygg
070-002 79 57

Urban Hultström
urban.hultstrom@jarfalla.se
Lärare matematik, studemus
Förstelärare

Vivi-Anne Sjöholm
vivi-anne.sjoholm@jarfalla.se
Elevassistent gymnasiesärskolan

Wei Lu Larsson, tjänstledig
wei.lu.larsson@jarfalla.se
Lärare engelska

Huvudbyggnad i Jakobsberg

Huvudbyggnad
Aula, restaurang, bibliotek
Mälarvägen 2
177 42 Järfälla

V huset

V-huset
Yrkesutbildningar inom Elteknik, Dator -och kommunikationsteknik och VVS
Mjölnarvägen 8
177 42 Järfälla

Bygghuset

Bygghuset
Yrkesutbildningar inom Husbyggnad
Mjölnarvägen 2
177 41 Järfälla